Шевченківський район. КЗО НВК № 99

  


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Видатні дати,події,особистості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня1918року на залізничній станції Крутипід селищем Крутита поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрівна північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйовата загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могилиголова Української Центральної Ради Михайло Грушевськийназвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичинаприсвятив героїчному вчинкові вірш«Пам'яті тридцяти»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

школа 990000420 січня 2014 року в науково виховному комплексі № 99 відбулося засідання круглого столу «Соборність України - об'єднує народ». 
На цьому засіданні були присутні: голова громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації та фундатор громадської організації «Інститут Україніки» Олексій Лазько, письменник і перекладач Семен Заславський, голова комітету з питань сім'ї та молоді громадської ради при ОДА Олександр Толоконніков.
 
У своєму виступі Олексій Лазько підкреслив необхідність єднання всіх конструктивних і творчих сил молодої української держави в ім'я справжньої соборності, так важко завойованої нашими батьками і дідами. "Соборність починається з єднання в сім'ї, в школі, в трудовому колективі, в доброму відношенні людей один до одного. Звичайно ж, нам всім потрібно добре знати історію нашої держави, тому що наша сучасність йде з минулого, де сховані всі наші переваги і недоліки. Ми не повинні заперечувати жоден з періодів історії України. Це стосується епох Київської Русі, і козацтва, і імперської, і радянської. З цією метою «Інститут Україніки» здійснив видання книги «Палімпсест», де історики нашого міста доводять необхідність передатування заснування Дніпропетровська", - зазначив він. На завершення, Олексій Лазько подякував керівництву НВК № 99 і численним школярам- учасникам цього заходу.
 
Семен Заславський у своєму виступі звернув увагу на цитату одного школяра з роману Чингіза Айтматова «І довше століття триває день». Адже мова в цьому романі йшла про манкуртів - людей, позбавлених історичної пам'яті. Без пам'яті про свою історію гинуть цивілізації і культури. Нам відома трагічна історія України, однак не будемо забувати, що саме з любові до своєї землі та історії, починається любов до інших народів, любов до людства. Національний геній Тарас Шевченко писав «про сім'ю вольну, нову», де велика гармонія об'єднає народи любов'ю і братством, де відбудеться і гідно здійсниться як особистість його рідна Україна.
 
Як ви пам'ятаєте, чудовий український кінорежисер Александ Довженко писав і говорив про велике значення возз'єднання Західної і Східної України. Багато було складного в нашій історії, але ми не повинні розтратити духовні та матеріальні багатства, здобуті нашими предками. Нехай цей День Соборності стане днем любові до нашого народу, природи та історії України.
школа 9900001
 
школа 9900002
 
школа 9900003
 
школа 9900005
 
школа 9900006
 
школа 9900008
 

школа 9900007