Шевченківський район. КЗО НВК № 99

  


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Цивільний захист та безпека життєдіяльності

 

План проведення Дня Цивільного захисту 24.04.2019 р.

Бланк списку учнів  щодо проведення інструктажу щодо порядку дій у надзвичайних ситуаціях

 

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Що означає режим надзвичайної ситуації та підвищеної готовності 

 

Що таке військове становище

Що таке надзвичайний стан

 

 

 

Скорегований план проведенняДня Цивільного захисту 25.04.2018

 

Національний стандарт України «Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»
Порядок функціонування добровільної пожежної охорони
Закон України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання»
Закон України «Про правовий режим надзвичайного стану»
Кодекс цивільного захисту України
Положення про єдину державну систему цивільного захисту України
Наказ Міністерства освіти і науки України «Про Положення про Функціональну підсистему „Освіта і наука України“ єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру» — від 03.09.2009 р. № 814
Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій» — від 12.12.2012 р. № 1400
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»
Організаційно-методичні вказівки з підготовки працюючого населення Волинської області до дій у надзвичайних ситуаціях

Шановні батьки!

Згідно з наказом № 123/110/228 від 23.03.2016 року"Про організацію поглиблених профілактичних медичних оглядів учнів " повідомляємо про необхідність проходження з 01.04 по 31.08.2017 року профілактичного медичного огляду дітей за формою 086-1/0 для надання до 01 вересня цієї довідки до навчального закладу.

Довідки надавати класному керівникові до 31.08.2017 року.

Завантажити електронний бланк довідки можна за цим посиланням

 

 

 

 

відеосюжет Рятувальники навчають учнів НВК № 99

 

         

 

         Безпека життєдіяльності

 Безпека життєдіяльності в кабінетах інформатики

 Безпека життєдіяльності в ГПД

Безпека життєдіяльності в кабінетах природничо - математичного циклу

Правила поводження при захворюванні на грип

 

  

            

 

                                                                ЗВІТ

                                                         ПРО ПІДСУМКИ                                         

                                     ПРОВЕДЕННЯ  ДНЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ 2015

        На виконання наказу по навчальному закладу № 9 від 16.01.2015 року,  згідно з планом основних заходів цивільного захисту НВК № 99 на 2015 рік, календарного плану підготовки учасників навчально-виховного процесу з цивільного захисту  та для забезпечення високої готовності та організованості, вироблення стійких навичок цивільного захисту  у випадку загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, виробничих аварій, катастроф, стихійних лих, надзвичайних ситуацій політичного та військового характеру 23 квітня 2015 року проведено День цивільного захисту.

В процесі підготовки до Дня ЦЗ у повному обсязі був реалізований план підготовки до Дня ЦЗ.

До участі у заходах залучено особовий склад невоєнізованих формувань, педагогічні працівники,технічний персонал,учні 1-11 класів у кількості  1076 осіб.

       Керівником  ЦЗ були поставлені завдання виховного, навчального та практичного характеру, які повністю виконано.

       День Цивільного захисту розпочато із загальношкільної лінійки на якій,

особовий склад ознайомлено з планом проведення заходів, зроблено акцент на правила поводження з невідомими  підозрілими  предметами, порядок дій у разі терористичної загрози, проведено хвилину мовчання за загиблими у наслідок  бойових дій на сході України та терористичних актів, наголошено на правилах безпеки життєдіяльності під час евакуаційних та практичних заходів.                                                                     

     На етапі проведення теоретичних занять: тематичних уроків учні ознайомилися з теоретичним матеріалом із запропонованих тем та відпрацювали практичні навички дій у конкретних надзвичайних ситуаціях: у вигляді рольових ігр, майстер- класів,ситуативних змагань.

- “Щоб у радості зростати,лиха слід не допускати» (1 кл.);

 «Скажемо дружно «ні»,всім пожежам на Землі» (2 кл.);

- “Надзвичайні ситуації маленького мешканця у великому місті”(3 кл.);

 

- «Багато знати – вміло діяти» (4 клас)

- «Випередити на крок»(5кл);

- «Школа виживання. Як вижити у екстремальних умовах?» (6 кл)

- «Знати,щоб передбачити, передбачити , щоб вижити» (7 кл.);

- «Екологічна культура людства та техногенні катастрофи сучасності». Виступ агітбригади «Усе життя у тій краплині ,ти бережи її дитино!»(8кл.);

- «Тероризм - глобальна проблема людства» (9кл.);

- «Громадська безпека. Поведінка людей, які стали заручниками. Небезпечні ситуації у місцях великого скупчення людей. Провокації та протидії їм».                       (10 кл.)

- «Надзвичайні ситуації військового та політичного характеру» (11 кл.)                                            

 

 

      Усі заплановані  тематичні уроки пройшли на високому методичному рівні. Тематика,зміст занять відповідали віковим категоріям учнів, їх навчальна мета була досягнута. Відмічається висока якість підготовки наочних матеріалів: плакатів,схем,таблиць,малюнків, макетів у 2а,2в,4а,4в,5в,7а,7б,7в,8а, 8в,9в,

10а,11а.

Широко використовувалися в усіх класах технічні засоби навчання: розроблено авторські презентації та флеш - ролики, задіяні мультиплікаційні фільми та соціальні рекламні ролики  МНС України. На зустріч з учнями 11-х класів прийшли батьки - учасники АТО Головченко О.В., Зеленський А.В.

       В ході евакуації з приміщення навчального закладу (відпрацювання вводної  № 1): «О 9.45.на моніторі внутрішнього спостереження на 4 поверсі навчального закладу виявлено підозрілий пакет. У ході зорового огляду охороною встановлено,що у пакеті знаходиться предмет який схожий на вибуховий пристрій»  відпрацьовано порядок дій керівника ЦЗ, постійного складу,посильних. Проведено оцінку умовної ситуації,поставлено задачі на виконання заходів по захисту від можливих наслідків,виставлено пости за контролем над надзвичайною ситуацією. Пояснено учням порядок дій під час евакуації. Уточнено  списки осіб,які підлягають евакуації,встановлено порядок охорони об’єкту . Евакуація відбулася згідно плану. Загальний час на виконання  евакуаційних заходів склав 5хв.14с. Евакуаційні заходи завершилися шикуванням учнів,вчителів,працівників на стадіоні та звітом вчителів про кількість осіб,яка була занесена до реєстру евакуйованих.  

 

     Для учнів 4 а,г класів,за участю юнаків 10-11 класів розгорнуто пункт видачі засобів індивідуального захисту.

 

Учні 4б,в,3-х класів стали учасниками вистави «Знаємо ми безперечно – з вогнем жарти небезпечні».

 

      Для учні в1-4 класів  продемонстровано виставу театру МНС «У пошуках вкраденого скарбу»: з правил поведінки із знахідками невідомих предметів,поведінкою у лісі та на відкритому просторі.

 

       Цікаво пройшла гра подорож для учнів 5-6 класів «На вчинки відважні, й діла не бувалі - хто краще,хто вище,хто швидше,хто далі». У грі взяли участь   понад 230 учнів разом із класними керівниками: показавши навички подолання перешкод,вдягання протигазу на себе та потерпілого,надання першої долікарської допомоги (за білетами),метання тенісних кульок, безпечного користування велосипедом та виконання правил дорожнього руху,орієнтування на місцевості із розрахунком відстаней за картою, встановлення географічних координат об’єктів, стройової підготовки. Класи набрали наступну кількість балів : 5а- 113,5б- 106,5в-114,5г -111 балів,6а-106,6б-108,6в-102 біли. Таким чином визначилися переможці: 1 місце - 5в,6б класи, 2 місце - 5а, 3 місце – 6а клас. Відмічено також персональнй першість на окремих станціях На станції 1.долікарська допомога : Киричок 6а, Спесивцев 5г; 2. Міткий стрілок Сясєва 5б, Ткач 5а, Левкович 6в.3.Орієнтування Шевчук 6б; 4.Дорожня – Палига 6б, Хохлов 5в; 5. Радіаційна – Бобришев 6а. Найкращіми на станції спортивна були учні  5а,5в,6а класів. Найкращим командиром визнано учня 6б класу Нещерет Артема.

  

               

 

     Для учнів 7-8 х класів проведено семінар - практикум лікарем реаніматологом швидкої допомоги Адамчук Т.В. з правил надання першої долікарської допомоги у разі надзвичайних ситуацій.

 

      Учні 7-8 класів стали учасниками строю та патріотичної пісні: відпрацьовано вміння шикуватися, повороти на місці, рух по 2-,3, виконання девізу,пісні.

 

     Учні 9-11 класів стали учасниками комбінованих змагань: з військово-стройової підготовки, збору «тривожного валізи», вдягання протигазів,надання першої медичної допомоги,транспортування умовно поранених,спортивної естафети ,перетягування канату. Переможцями стала команда 9б класу.

Підсумки проведення Дня Цивільного захисту проведено на  шкільній лінійці. Вручено грамоти командам переможцям та кращим учасникам змагань.

 

      Керівником  цивільного захисту об’єкту виконання дій особовим складом на окремих етапах і взагалі щодо дня проведення ЦЗ  надано оцінку «відмінно». Порушень правил поведінки, техніки безпеки не було.

       На підсумковому засіданні  оголошено подяку за високий рівень підготовки тематичних уроків вчителями: Бойко Н.П., Замковою Л.М.,Лось Л.І,Жилкою С.С., Костенюк Т.М., Артеменко Н.Р.,Лісконог Л.В., Шестаковою Т.О. Мануйленко С.М., вчителю фізичної культури  Кауровій С.М. за підготовку спортивної частини дня ЦЗ,вчителю курсу «Захист Вітчизни» за проведення показового заходу з видачі ЗІЗ, вчителям Шабрат Г.Я., Безруковій І.В. за підготовку вистави, вчителям Зінчук С.Л.,Жилці С.С., Кретовій Л.М.,Руднєвій І.Л., Шверіній Л.В.Бєліковій С.А.,Лось Л.І, Грінблат Л.П.,Кібальник О.М.  за підготовку команд до конкурсів та активну участі у їх проведені.

 Під час проведення Дня ЦЗ був присутній посередник – майстер виробничого навчання Бучко С.А.

    На нараді педагогічного колективу підведені підсумки Дня Цивільного захисту та поставлено наступні завдання:

  1. Працювати над забезпеченням реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.  Відповідальний за організацію ЦЗ Пугач Г.О., постійно.
  2. Продовжити чітку цілеспрямовану роботу з підготовки та оформлення документації з планування, навчання, звітності з питань цивільного захисту. Відповідальний за організацію ЦЗ  Пугач Г.О., постійно.
  3. Класним керівникам 1-11 класів проводити практичні заняття, спрямовані на оволодіння навичками поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.                  Постійно.
  4. Розробити план теоретичних і практичних заходів з організації навчальної роботи на уроках основ здоров’я, біології, природознавства, фізичної культури, захисту Вітчизни, на виховних годинах класних керівників 1-11 класів для відпрацювання навичок дій в умовах надзвичайних ситуацій. Заступники  директора з НВР Пугач Г.О.,Мартиненко О.Л., Діденко І.О.
  5. Відзначити організоване проведення навчання учасників навчально-виховного процесу,евакуаційних заходів.
  6. Даний наказ заслухати на нараді при директорові.
  7.  Заступнику директора з НВР,відповідальному за організацію ЦЗ Пугач Г.О.  розмістити звіт про проведення Дня ЦЗ на шкільному сайті.

 

 

       Керівник ЦЗ

      Директор НВК № 99                                          В.О.Гончаров

 

 

 

 

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ 

ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

/uploads/editor/2544/308209/sitepage_1/files/zvernennya_gumns_pozhezha.doc

 

  • Мультфільми з безпеки життєдіяльності

http://www.youtube.com/watch?v=TRHzzjqvF4M Альманах „Уроки обережності тітоньки Сови”.
http://www.youtube.com/watch?v=q5s3RTvYbWE «Фокс і Трот поспішають на допомогу» 1 серія (поводження з електроприладами).
http://www.youtube.com/watch?v=FgLhpT9p0u0 «Фокс і Трот спішать на поміч» - У супермаркеті - 2 серія
http://www.youtube.com/watch?v=xwzKBLyo4vw «Фокс і Трот» - Небезпечна вода 3 серія
http://www.youtube.com/watch?v=bRezik8LHtA "Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа" Серія 4
http://www.youtube.com/watch?v=x1nPLmXH9VQ Небезпечні знахідки.
http://www.youtube.com/watch?v=1Y7RfDfpcYk Спасик - Правила безопасного поведения в быту.
http://www.youtube.com/watch?v=oic0nrmE-OI Правила безопасного поведения детей в городе.
http://www.youtube.com/watch?v=Wi8Pxrm_5eQ Спасик и его друзья - Правила поведения на природе.
http://www.youtube.com/watch?v=QceBgaOKXb0 Правила безопасного поведения детей при пожаре.
http://www.youtube.com/watch?v=sT-T5cXxiUc Правила безопасного поведения на льду.
http://www.youtube.com/watch?v=SkpwE4tRP8Y Безопасный путь в школу.
http://www.youtube.com/watch?v=lVi7Z3rEvK8 Мультик о правилах поведения при землетрясении.
http://www.youtube.com/watch?v=p59WJj1gOiA Правила поведения при наводнениях.
http://www.youtube.com/watch?v=yq3v5UMo0ss Азбука безопасности. Цунами.
http://www.youtube.com/watch?v=ZN54nGi294Y Дикие животные.
http://www.youtube.com/watch?v=1zbQLILKhFU Найди дорогу.
http://www.youtube.com/watch?v=xZm6ukDpq9s Безопасность на воде летом.
http://www.youtube.com/watch?v=kc_pXPkX3MI Правила вблизи нефтегазопровода.
http://www.youtube.com/watch?v=eSHWioYif-Y Правила безопасного поведения детей на природе.
ttp://www.youtube.com/watch?v=uVCZDOOVtX4 Кошкин дом.
http://www.youtube.com/watch?v=38F99gyl0s0 Загадки про гриби.
http://www.youtube.com/watch?v=OrNYFm3GYoQ Мультик про Настуню і комп'ютер.
http://www.youtube.com/watch?v=hQJTs2kJzbY Вибери життя! (Про наркоманію)
http://www.youtube.com/watch?v=VL1ZJVufF3A Иван Царевич и табакерка. (О вреде курения)
http://www.youtube.com/watch?v=r9WxltKaeGA Здоровье начинается дома.
http://www.youtube.com/watch?v=nBRn2gncsk8 Пьяные вишни.
http://www.youtube.com/watch?v=Z7ard6EyVQM Чудесный мультик про здоровое питание.
http://www.youtube.com/watch?v=-rfaeerxkdU SOS алкоголь.
http://www.youtube.com/watch?v=qZKL5KWCw74 Мультфильмы "Живи как мы". Серия "Удар по печени".
http://www.youtube.com/watch?v=R5Uo-5wjCbY Мультфильмы "Живи как мы". Серия "Валентин и курение"
http://www.youtube.com/watch?v=wNT3bU3oxnk Приключения Тани и Вани в стране напитков.
http://www.youtube.com/watch?v=uLePx0WWLDM Приключения Тани и Вани в стране продуктов.
http://www.youtube.com/watch?v=dwVPZE5zHfo Фиксики. Советы: Осторожно - бытовая химия.

         

Закони України

Правила

Положення

 

 

 

 

   

 

 

Дніпропетровськ: рятувальники навчають дітей правилам безпечної поведінки 

Тиждень знань безпеки життєдіяльності триває! З кожним днем ​​все більше і більше дівчат і хлопців знайомляться з рятувальною справою, дізнаються нові правила безпеки.

Так, 19 квітня у загальноосвітньому навчально-виховному комплексі №99 Бабушкінського району міста Дніпропетровськ в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності пройшов День цивільного захисту.

Проводили заняття спільно з викладачами співробітники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.

На початку занять учні молодших класів підгодовували цікаві театралізовані виступи. В інсценованій формі діти показали всі події, які можуть трапитись у побуті та основні правила безпеки.

В актовому залі школи співробітники служби цивільного захисту за допомогою навчальних відеофільмів та презентацій розповіли дітям правила пожежної безпеки, роз’яснили порядок дій на випадок надзвичайних ситуацій та у випадку виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

Після трьох довгих дзвінків у приміщенні будівлі школи учні під керівництвом педагогів та адміністрації школи відпрацювали дії з евакуації.

Під час практичного виступу вогнеборці показали учням школи як рятують людину під час ліквідації пожежі у будівлі за допомогою рятувальної автодрабини. На спортивному майданчику учні змогли ознайомитись з роботою рятувальних підрозділів, засобами пожежогасіння та спеціальним обладнанням для проведення аварійно-рятувальних робіт.

 «Подібні навчально-пізнавальні заходи спрямовані на засвоєння дітьми та підлітками елементарних правил безпечної життєдіяльності, оскільки саме у вигляді вікторин та конкурсів діти краще їх запам’ятовують. Тому така співпраця є дуже ефективною та плідною», – зазначив начальник Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській  області полковник служби цивільного захисту Ігор Романюк.